O NÁS

Za celých 32 let, co firma v Břeclavi působí, se vžil do povědomí všech zkrácený název Morávka

Jsme hrdí, že máme domácí název, protože jsme součástí moderní historie Břeclavi. Pokud se chcete dozvědět o naší celé historii, klikněte ZDE.

Co vyrábíme?

Tiskneme časopisy, magazíny a jiná periodika, které znáte z novinových stánků. 

Dále tiskneme letáky s různými nabídkami našich zákazníků a jsme jedinou tiskárnou, která zajišťuje tisk volebních lístků, když jsou v České republice jakékoliv volby.

Jak to vyrábíme?

Tiskárna je plná rotačních ofsetových strojů, které jsou dlouhé několik desítek metrů, vysoké až po strop naší haly a mají spoustu tzv. periferií, které potištěné role papíru nařežou na požadované stránky, seřadí, falzetují (přehnou) a některé rovnou páskují pro přepravu.

Knihárna pak všechno spojuje dohromady různou vazbou. Takže jsou tady stroje na seřazování, ořezávání, sponkování, lepení a na konci páskování pro přepravu.

Kolem toho všeho je hodně dalších důležitých pracovišť jako je technologie, plánování a příprava tisku, nákup a sklad materiálu, expedice a údržba. O celý výrobní koloběh zakázky a ostatní podpůrné činnosti se stará dobrá parta v administrativních pozicích. 

Na co při práci nezapomínáme?

Všechno, co děláme, děláme s maximální pečlivostí a vysokou kvalitou. 

Zárukou je nejen certifikát ISO 9001:2008, ale především se zákazníci můžou spolehnout, že naši zaměstnanci jsou odborníky ve svých profesích. Taky se každému novému zaměstnanci věnujeme a řádně ho zaučíme, než ho necháme pracovat samostatně.   

Jsme odpovědní vůči životnímu prostředí

Jsme držiteli certifikátu enviromentálního managementu ISO 14000:2004, kterým se zavazujeme sledovat a především zmírňovat dopad naší činnosti na životní prostředí. Certifikát úspěšně obnovujeme každý rok. 

Důsledně třídíme odpad nejen v našich kancelářích a zaměstnaneckých kuchyňkách, ale především ve výrobě, kde odpad ekologicky likvidujeme s pomocí specializovaných společností. V návaznosti na ekologickou likvidaci odpadů se nám daří udržet trend ve snižování produkce skleníkových plynů.