Co se o nás píše v médiích


Vytištěno. Na jižní Moravě dokončují tisk volebních lístků 

Zdroj: 25.8.2022, www.brnenska-drbna.cz


Firma na tisk 14 milionů sad volebních lístků pro letošní senátní a komunální volby použije 360 tun papíru, z toho 110 tun papíru padlo na kandidátky pro senátní volby, na komunální volby půjde 250 tun. Volební lístky mají odlišný druh papíru a jiný formát podle toho, o které volby se jedná.

"Senátní volby se tisknou pouze v A4 na novinový papír v gramáži 45g/m2, komunální pak na takzvaný recyklát ve formátech A1 až A5," uvedl generální ředitel firmy Jiří Myšík. Doplnil, že tato zakázka je pro Walstead Moraviapress velmi prestižní a tomu odpovídá i velký důraz na kvalitu zpracování a včasnou distribuci. "V současné chvíli je dokončen tisk pro senátní volby a čeká na distribuci u našeho partnera České pošty. Tisk pro komunální volby končí tuto sobotu a pak budou všechny volební lístky rozvezeny na 650 míst v České republice, kam musí dorazit do 8. září," uvedl Myšík.

Celý článek najdete zde.


Na volební lístky bylo třeba 1750 tun papíru, jsou téměř hotové 

zdroj: 4.9.2020, ČTK, www.ceskenoviny.cz

Zhruba 1750 tun papíru použila břeclavská tiskárna Moraviapress na tisk více než deseti a půl milionu hlasovacích lístků pro letošní krajské a senátní volby. Většina lístků na volební dny 2. a 3. října je již připravená. Zbylých jeden a půl milionu kusů bude hotových do 24 hodin. Na téměř 500 míst po celé republice musí dorazit do 17. září, řekl dnes ČTK generální ředitel Moraviapressu Jiří Myšík. 

"Každá volební zakázka je velmi komplikovaná. Klademe absolutní důraz na kvalitu výroby a dokonalou logistiku. Letos nastala změna formátu z původního A4 na A3, což znamenalo dodatečné organizační změny. Koronavirová krize nás vzhledem k tomu, že výrobu volebních zakázek plánujeme vždy dlouho dopředu, neovlivnila," řekl Myšík. Moraviapress je tradičním dodavatelem volebních lístků a je výhradním distributorem Sbírky zákonů ČR. 

Celý článek najdete zde.


Tiskárna Moraviapress se stabilizovala, měla loni tržby 1,34 mld

zdroj: 17.10.2017, www.financninoviny.cz

Břeclavská tiskařská společnost Moraviapress měla loni tržby 1,34 miliardy korun a udržela je na úrovni předchozího roku. Dosáhla zisku 87 milionů korun a dokázala stabilizovat svou situaci na tiskařském trhu. Kladně se projevilo převzetí firmy rakouským holdingem Let´s Print a investice do nového tiskařského stroje.

V Břeclavi je také stabilizovaný počet zaměstnanců, v posledních letech kolem 230 lidí. 

Celý článek najdete zde.


Břeclavský Moraviapress má na příští roky jisté tržby

zdroj: 18.2.2016, Hospodářské noviny

Břeclavská tiskárna Moraviapress loni skončila druhý rok po sobě v plusu. Meziročně zvýšila zisk před zdaněním a odpisy o pětinu na 120 milionů korun. K lepším výsledkům firmě pomohla změna majitele i růst české ekonomiky, který se projevil ve větší poptávce po reklamních letácích. 

Moraviapress může do budoucna počítat i s příjmy z volebních lístků, na jejichž výrobu má výhradní smlouvu s ministerstvem vnitra. Loni také získal zakázku na tisk daňových formulářů.

Celý článek najdete zde.